در هیاهوی گیج این دنیا هر چه را خواستم کنارم هست! جز تو که نیستی نمی آیی...! به حضورت نیازمندم باز ...! #من_فقط_یک_حاجت_دارم--- اللهم عجل لولیک الفرج
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک
مطالب گوناگون

مطالب گوناگون

ADS
نویسنده : رباب مرادی دوشنبه 30 شهریور 1394, 10:00 ق.ظ


خدایا دلم که برایت تنگ می شود 
با آنکه می دانم همه جا هستی اما به آسمان نگاه می کنم
 چرا که آسمان سه نشانه از تو دارد :
بی انتهاست ، بی دریغ است و چون
 یک دست مهربان همیشه بالای سرماست !


دسته بندی : خداوند , جملات زیبا ,
برچسب ها : خداوند , جملات زیبا , مطالب گوناگون ,


نویسنده : رباب مرادی یکشنبه 29 شهریور 1394, 01:51 ب.ظ
بزرگترین تهدید پیوندهای عاطفی
                                               


اگه شما ازدواج کردین و فردی متأهل هستین، حتماً تمایل ندارین زندگی تون رو به سردی و کدورت بره یا خدایی ناکرده دچار فروپاشی بشه. شما مثل هر زوج دیگه ای دوست دارین زندگی مشترک تون رو به گرمی و محبت بیشتر بره و اگه شما فرد مجردی هستین و دوست یا دوستانی صمیمی دارین، هرگز دوست ندارین این دوستای خوب و صمیمی رو از دست بدین.

اما همه ی ما در معرض این خطر بزرگ هستیم که به واسطه ی یه رفتار اشتباه، هم بهترین دوست مون رو از دست بدیم و هم به عاشقانه ترین رابطه مون لطمه ای جدی بزنیم.

از بین همه ی عواملی که می تونه پیوندهای محکم عاطفی بین دو نفر رو پاره کنه و ارتباطهای طولانی و عمیق و ریشه دار رو قطع کنه، مهم ترین عامل بحث و جدله. یادتون باشه هیچ چیزی به اندازه ی بحث و جدل و بگو ومگو مشاجره، قابلیت این رو نداره که دوستی رو به دشمنی و محبت رو به کینه تبدیل کنه. دقت کنین ببینین چه رابطه ای واستون خیلی مهمه و دلتون می خواد گرم و پایدار باقی بمونه. اگه اینطوره مراقب باشین تحت هیچ شرایطی با اون شخص بحث و جدل نکنین. چه بسا برای همین پیامبر عزیزمون فرمودند: جدل نکنید هرچند حق با شما باشد.

متأسفانه خصوصاً وقتی ما یقین داریم حق با خودمونه و طرف مقابل داره حرف اشتباهی میزنه، طاقت نمیاریم و با بحث و جدل تقلا می کنیم هر جوری که هست اون رو متوجه اشتباهش بکنیم و به قول خودمون حالیش کنیم.

یادتون باشه رابطه ی دوستانه و قشنگ ما از اون موقعی رو به سردی و وخامت میره که آگاهانه یا ناآگاهانه به دام بحث و جدل بیفتیم.

این جمله ی در خور تأمل امام هادی علیه السلام هم آویزه ی گوشمون باشه که : 
«جدل نکنید که جدل پیوندهای استوار را از هم می گسلد و دوستی های دیرین را از بین می برد.»

خطر رو احساس کنیم و خودمون رو در معرض اون ببینیم و همین الان با خودمون عهد ببندیم که از امروز تحت هیچ شرایطی با کسی مشاجره و مجادله نکنیم.

موفق باشین.

 دسته بندی : زناشویی ,
برچسب ها : بزرگترین تهدید پیوندهای عاطفی... , زناشویی ,


نویسنده : رباب مرادی شنبه 28 شهریور 1394, 01:41 ب.ظبرخی از افراد گمان میکنن واسه اینکه شاد و پر انرژی باشن و از زندگی شون لذت ببرن باید جیبهاشون پر از پول و بدون هیچ گونه مسوولیت و دغدغه ای از صبح تا شب تفریح کنن

این افراد تصور میکنن اگه مجبور نباشن هر روز سرکار و یا مدرسه ودانشگاه برن و بتونن تا نزدیک ظهر بخوابن وهر روز به مهمونی و گردش و تفریح برن زندگیشون سرشار از لذت و انرزی میشه.
در صورتی که یکی از مهمترین عواملی که زندگی انسان رو کسل و کم انرژی میکنه بیکاری و بیهودگیه.

شما برای داشتن روزهای پر انرژی باید دو کار انجام بدین:

اول: اینکه هدفی جذاب , ارزشمند و مورد علاقه انتخاب کنید

دوم: اینکه برای دستیابی به اون برنامه ریزی و تلاش کنید

یادتون باشه اگه شما هر روز سرکار میرین یا مشغول تحصیل هستین الزاما هدف ندارین  در واقع داشتن مشغولیت به معنای هدف نیست . شما بایدروشن و شفاف مشخص کنید که سه سال بعد می خواین به کجا برسین و بعد از اینکه مقصدتون معلوم شد, مسیر رو معلوم کنید و راه بیفتید.

دقت کنید اگر شما یه روز ماشینتون رو بردارین و توی خیابونها به قصد تفریح از صبح تا شب دور بزنید آخر شب بیشتر احساس خستگی میکنید. اما اگه به قصد انجام کاری به سمت مقصدی مشخص حرکت کنید و کاری رو که در نظر دارین انجام بدین در پایان روز احساس خوبی دارین

بنابراین یکی از عواملی که به انسان انرژی فوقالعاده ای میده دنبال کردن اهداف ارزشمند و مورد علاقه است و اون چیزی که به شدت  میتونه انرژی شما رو بگیره و روزهاتون رو پر از کسالت کنه نداشتن هدف, فعالیتهای باری به هرجهت و بیهودگی و تنبلیه .


یاد همه مون بمونه در واقع فرمول طلایی روزهای پر انرژی اینه

هدف + برنامه + تلاش


دسته بندی : شنبه های پر انرژی ,
برچسب ها : شنبه های پر انرژی ,


نویسنده : رباب مرادی شنبه 28 شهریور 1394, 11:13 ق.ظ

بگذار همه ی زندگی ام گره ی کور بخورد

دستهای “تــــــــــو” که باشد ملالی نیست…

با نگاه “تـــــــــــو”

گره از همه چیز باز میشود

حتی از دل گره خورده من!

 

دوستت دارم همسر مهربانمدسته بندی : عاشقانه های من برای همسرم , عاشقانه ,
برچسب ها : عاشقانه , عاشقانه های من و تو , عاشقانه های من برای همسرم ,


نویسنده : رباب مرادی جمعه 27 شهریور 1394, 10:28 ب.ظ

سرطان, علل سرطان, پیشگیری از سرطان

علت اغلب سرطانها، مجموعه ای از علل محیطی و وراثتی است

 

حقایقی جالب که بهتر است درباره سرطان بدانید
ترس از سرطان در بسیاری از جاهای دنیا یک تابو است. مردم ترجیح می دهند، کمتر از سرطان بشنوند. حتی وقتی کسی به سرطان مبتلا می شود، تلاش می کند نامی از سرطان نبرد. اما محققان معتقدند هرچه دانش عمومی از سرطان افزایش پیدا کند، شانس ابتلاء و در پی آن شانس بقاء بعد از ابتلاء ، افزایش می یابد. با هم برخی از حقایق مرتبط با سرطان را بررسی مطالعه می کنیم. حقایق شگفت انگیزی درباره بزرگترین چالش سلامتی دنیا.

 

 بیش از نیمی از سرطانها ، قابل پیشگیری اند
محققان معتقدند بیش از نیمی از سرطانها ، و مرگ و میرهای ناشی از سرطان، قابل پیشگیری هستند. همچنین ۸۰% از سرطانها، در کشورهای فقیر و در حال توسعه اتفاق می افتد.

 

• عمده ترین علت ابتلا به سرطان پوست، سالن های برنزه و سرطان ریه ، سیگار است
در مطالعاتی که اخیراً انجام شده ، سالانه در ایالات متحده آمریکا ، ۴۱۹۰۰۰ نفر ، به دلیل استفاده از سالنهای برنزه، به سرطان پوست مبتلا می شوند. اینکه سیگار، علت دو سوم (۲/۳) از سرطانهای ریه است ، سالهاست بر همگان مشهود و مبرهن است.

 

• بیش از ۲۰۰ نوع سرطان، طبقه بندی شده اند
سرطان یک بیماری مفرد و تنها نیست. دانشمندان طی ۱۰ سال گذشته توانسته اند انواع سرطان را به ۲۰۰ زیر گروه طبقه بندی کنند. امروزه گفتن اینکه خانمی به سرطان سینه مبتلا شده است ، کاملاً بی معنی است! چون سرطان سینه از نظر پاتولوژی و ژنتیک، به زیر گروه های مختلفی تقسیم می شود، که گاهاً نحوه رشد و شیوه درمانشان، با هم متفاوت است.

هر چه شناخت ما از طبقه بندی سرطان، افزایش یابد، به درما اختصاصی نزدیکتر شده ایم. شاید روزی فرا برسد که درمان هر فرد سرطانی، با توجه به خصوصیات ژنتیکی خودش انجام شود و "درمان سفارشی شده (Tailored Therapy)” یکی از انواع درمان سرطان محسوب شود.

 

• تنها ۱۰%- ۵% از سرطانها ، کاملاً وراثتی هستند
علت اغلب سرطانها، مجموعه ای از علل محیطی و وراثتی است. علت محیطی چون سیگار، الکل، چاقی و تغذیه، به مراتب قوی تر از علل ارثی، موجب سرطان می شوند.

 

• موش کور صحرایی ، نسبت به سرطان ایمن است
بدن موش کور صحرایی (Naked Mole Rat) ، غنی از ماده ای بنام هیالورونان (Hualuronan) است، که مانند یک گریس (لغزنده کننده) عمل می کند و مانع رشد سلولهای سرطانی می شود. این کشف ، می تواند الهام بخش درمانهای آینده سرطان باشد.

 

• سرطان سینه در سینه چپ ، ۱۰ % از سینه راست، شایعتر است.
سرطان سینه در سینه چپ ۱۰% – ۵% شایعتر از سینه راست است. همچنین سرطان پوست در سمت چپ بدن، ۱۰% شایعتر از سمت راست است. هنوز کسی علتش را نمی داند !! شاید به خاطر اینکه وقتی رانندگی می کنیم ، سمت چپ بدنمان به پنجره و نور خورشید نزدیکتر است.

 

• بیش از ۲۸ میلیون نفر در دنیا از سرطان جان سالم بدر برده اند
سرطان پایان زندگی نیست ! به ویژه با پیشرفتهایی که در دهه های اخیر داشته ایم. اگر چه میزان شیوع سرطان در برخی کشورها ، رو به افزایش است ، اما اکثر مبتلایان به سرطان ؛ بهبود می یابند.


منبع:بیتوتهدسته بندی : جالب است بدانید , دانستنی ها ,
برچسب ها : دانستنی های سرطان , سرطان ,


نویسنده : رباب مرادی پنجشنبه 26 شهریور 1394, 11:41 ق.ظ


بحران امروز دنیا بیش از اینکه بحران بی آبی باشه بحران بی عقلیه. اتفاقاً همین آبی که امروز از کمبودش صحبت میشه ناشی از رفتارهای غیرعاقلانه ای مثل اسراف و درست مصرف نکردنه.

بهتره که در این دوران بحرانی کم عقلی و بی عقلی به هشت نکته توجه کنیم:
1- بیشترین علت گرفتاری ها و ناراحتی ها در زندگی ناشی از تعقل نکردن توی کارهاست. اگه انتخاب‎ها و تصمیم های هیجانی و احساسی و اقدامات بی خردانه و غیرمعقول نبود مطمئن باشیم که خیلی از ناملایمات که الان توی زندگی مون داریم، تجربه نمی کردیم.

2- عمدتاً استفاده و برداشت از منابع و انرژی باعث کاهش اونها میشه، در صورتی که اگه هرچه بیشتر از عقل مون استفاده کنیم این ذخیره و اندوخته ی خدادای بیشتر میشه در واقع هرچی بیشتر توی کارهامون تعقل کنیم توان عقلی مون افزایش پیدا میکنه.

3- عقل یه نعمت خدادادیه که استفاده نکردن از این موهبت الهی مصداق بزرگ ناسپاسیه و همینطور که می دونیم ناسپاسی موجب سلب نعمت میشه. اگه از عقل مون استفاده نکنیم خدا هم کم کم اون رو از ما می گیره.

4- یکی از عواملی که به شدت عقل انسان رو ضعیف میکنه عصبانیت و خشمه. تا اونجایی که گفته اند عصبانیت شعبه ای از جنونه. آدمای پرتحمل و بردبار معمولاً عاقل ترند و افراد عصبی و پرخاشگر غالباً کم خردند.

5- یکی از راه های بسیار مهم واسه ی افزایش توان عقلی، فکر کردنه. قبل از انجام هر کاری با طرح دو سؤال خودمون رو وادار به فکر کردن کنیم. از خودمون بپرسیم: در صورت انجام این کار چی بدست میارم و چی از دست میدم؟ اگه دستاوردهامون بیشتر از دست دادن ها بود اون کار رو انجام بدیم و گرنه ترکش کنیم.

6- یکی دیگه از راه های مهم واسه ی افزایش عقل اینه که قبل از انجام هر کاری از خودمون بپرسیم : آخرش چی؟! یعنی جلوجلو به آخر و عاقبت اون کار فکر کنیم. اگه آخر و عاقبتش خوبه انجام بدیم وگرنه دست نگه داریم.

7- یه نکته ی قابل تأمل اینه که عقل و خرد به طور عجیبی سرایت میکنه. یعنی مجاورت با آدمای عاقل قدرت تعقل انسان رو بالا میبره و معاشرت با افراد احمق و نادان، موجب ضعف عقل انسان میشه.

8- یکی از پیامدها و خروجی های عقل، کم حرفیه. از اونجا که آدمای عاقل قبل از گفتن هر حرفی ابتدا فکر می کنن معمولاً کم حرفترند و این درست برخلاف افراد نادونه که هرچی به ذهنشون میاد میگن و پرحرفند.

خلاصه ی کلام اینکه توی دورانی که عمدتاً افراد به واسطه ی بی عقلی هاشون زمین می خورن و شکست رو تجربه می کنن اگه ما کمی عاقل تر باشیم موفقیت های بزرگی رو تجربه می کنیم. برچسب ها : بحران بی عقلی , بحران امروز دنیا بیش از اینکه بحران بی آبی باشه بحران بی عقلیه ,


نویسنده : رباب مرادی سه شنبه 24 شهریور 1394, 11:50 ق.ظ
سالگرد ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) برهمگان مبارک شب پیوند مرتضی و فاطمه علیهاالسلام نیست؛

بلکه امشب، شب تجدید یگانگی انسان با ذات خداست

و مبارک باد بر همه کائنات، این لبخند بی زوال پروردگار در گستره خلقت خویش


............................................

جای دریا به والله بجز دریا نمیشه

جای زهرا به غیر از دل مولا نمیشه

سالروز این پیوند آسمانی مبارک


....................................

ازدواجی ساده با ساز و برگی اندک، اما صفا و صمیمیتی بسیار

صورت گرفت که تحسین همگان را بر انگیخت و اسوه ای برای آیندگان شد

آن پیوند ساده و بی ریا جز پیوند دو معصوم و برگزیده، علی و فاطمه، نبود.


...........................................

این سپردن دست عروسی به تکیه گاهی یک مرد نیست؛

این سپردن انسان است به حریم بی انتهای عصمت

این پیامبر صلی الله علیه و آله نیست که دخترش را به علی علیه السلام می سپارد؛

این خداست که اختیار و اعتبار بشر را به علی و زهرا علیهاالسلام وامی نهد 
برچسب ها : سالگرد ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ,


نویسنده : رباب مرادی دوشنبه 23 شهریور 1394, 09:00 ب.ظدسته بندی : عکس نوشته , جملات زیبا ,


نویسنده : رباب مرادی دوشنبه 23 شهریور 1394, 06:25 ب.ظ

دختر از پسر پرسید چرا عاشقمی؟؟؟
پسر جواب داد:عشق من دلیل نمیخواد،دل میخواد.
ولی دختر قانع نشد و هر بار سوال میکرد تا این که پسر پاسخ داد:
✍بخاطر لبخندت✔
✍بخاطر صدات✔
✍بخاطر چشات✔
✍بخاطر شیطنتات✔
✍بخاطر طرز راه رفتنت✔
♡دختر با لبخندی به بغل پسر رفت و بلند گفت عاشقتم و اورا بوسید♡

پس از مدتی دختر تصادف کرد و قطع نخاع شد.
پسر به پیش او رفت و گفت:
یادته گفتی چرا عاشقمی و اسرار داشتی ک برات توضیح بدم؟
⌛حالا افتادی رو تخت↯
✍نمیتونی بخندی
✍نمیتونی صحبت کنی
✍نمیتونی نگاه کنی
✍نمیتونی شیطنت کنی
✍نمیتونی راه بری
اگر عشق به این باشه من باید تورو رها کنم چون هیچ کدوم از دلایلی که برای عشق گفتم و نداری|•
...
عشق دلیل نمیخواد
دل میخوادツفقط

عکس ‏‎Soheyla Ranjbar‎‏دسته بندی : جملات زیبا ,
برچسب ها : جملات زیبا , عاشقانه , عشق پاک ,


نویسنده : رباب مرادی یکشنبه 22 شهریور 1394, 09:00 ب.ظ

فرنچ ناخن به شكل قلب       واووووووو

دسته بندی : آموزشی ,
برچسب ها : فرنچ ناخن به شكل قلب , طراحی ناخن ,» طراح گرافیک ( چهارشنبه 25 تیر 1399 )
» نحوه کاشت ته مانده سبزیجات در خانه ( دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 )
» دانلود Pichon (Icons8) 8.7.0 + Portable – مجموعه عظیم انواع آیکون ها ( پنجشنبه 28 فروردین 1399 )
» دانلود نسخه جدید نرم افزار فتوشاپ سی سی ( چهارشنبه 27 فروردین 1399 )
» پس زمینه full hd برای گوشی ( دوشنبه 18 فروردین 1399 )
» تبلیغات ارزان قیمت ( شنبه 16 فروردین 1399 )
» نوروز 1399 مبارک ( جمعه 1 فروردین 1399 )
» ایجاد طرح روی قهوه ( دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 )
» پیش بازی پرسپولیس-سپاهان: بازی تاج و تخت در آزادی ( جمعه 6 اردیبهشت 1398 )
» عکس نوشته امام زمان ( عج )برای پروفایل ( شنبه 31 فروردین 1398 )
» نمد دوزی آویز اتاق کودک ( دوشنبه 23 مهر 1397 )
» دانلود بازی FIFA 19 برای کامپیوتر ( دمو ) ( جمعه 23 شهریور 1397 )
» دانلود Survivor Royale 1.137 - بازی جالب بقا در جزیره اندروید + دیتا ( سه شنبه 9 مرداد 1397 )
» بازیهای گروه آخر جام جهانی فوتبال ( سه شنبه 29 خرداد 1397 )
» تصاویر تکان دهنده از تن فروشی زنان و حراجی دختران در فروشگاه های زنجیره ای اسراییل ( جمعه 18 اسفند 1396 )
موضوعات
» نمد دوزی (1)
» مدافعان حرم (6)
» ساخت پادری و وسایل تزیینی با کاموا (1)
» ساخت وسایل تزیینی با مواد دور ریختنی (2)
» دانلود انیمیشن (2)
» نرم افزار کامپیوتر (5)
» خانواده از دیدگاه قران (4)
» مشاوره (17)
» اعتماد به نفس (9)
» نماز (3)
» عطار باشی (2)
» آسیب های دوستی قبل از ازدواج (6)
» سید مجتبی حورایی (27)
» نهج البلاغه (5)
» زیبایی پوست و مو (5)
» خبر (31)
» شنبه های پر انرژی (4)
» عکاسی با موبایل (عکاس مدیر وبلاگ) (1)
» عاشقانه های من برای همسرم (7)
» آیا میدانید (1)
» جالب است بدانید (2)
» دانستنی ها (3)
» نکات بارداری (4)
» آموزشی (15)
» نقش زیبای حنا روی دست و پا (1)
» سبک زندگی (2)
» حسین پناهی (1)
» امام زمان (9)
» مطالب گروه < دخترانه > در واتساپ (8)
» حجاب و عفاف (4)
» دانلود بازی های کامپیوتری (9)
» حدیث (5)
» شبهای قدر (3)
» تصاویر جالب و دیدنی (3)
» خداوند (6)
» دانلود بازی و برنامه های اندرویدی (9)
» اشعار حافظ (2)
» عکس های پروفایل (1)
» مادرانه (5)
» ورزشی{خبر. عکس و...} (18)
» عکس نوشته (18)
» کلیپ ها (8)
» گالری (10)
» زناشویی (13)
» آشپزی (11)
» دانستنی های پزشکی (1)
» طنز (3)
» مذهبی (9)
» دانلود فیلم (3)
» عاشقانه (13)
» جملات زیبا (25)
» دانلود آهنگ (9)

لینکدونی

» فروشگاه ساز
» میلیتاری نیوز
» مجله اینترنتی استوا
» بازاریابی اینترنتی
» فروش مقاله
» گن لاغری مردانه
» دانلود مقاله
» قالب وردپرس
» مدل لباس مجلسی
» فروشگاه اینترنتی لباسی
» سرویس کاهش پینگ | سرویس افزایش سرعت دانلود | کاهش پینگ
» اخبار پزشکی
» گل و گلدون
» ساخت بک لینک
» ساعت مچی جی شاک
» خرید دانگل براوو
» اتو موی پرو ویو prowave
» ساعت دیواری با گارانتی
» لذت آموزش هنر آشپزی با سوران آشپزی
» مهدی
» پایگاه جامع مداحی دکتر حاج میثم مطیعی
» دانلود پروژه، مقاله و تحقیق دانشگاهی همه رشته ها
» خرید سرور مجازی
» خرید مونوپاد
» ساعت مچی + گارانتی برگشت
» عشقی از آرامش( محدثه جان)
» تصاویر جدید
» نایاب ترین ها
» آموزش خیاطی
» قالب وردپرس
» قاب دل من
» دفتر ترجمه
» دنیای نامیرا
» فروشگاه اینترنتی شیکسون - ShiXoN
» رهایی
» چای ساز و قهوه جوش همراه
» هنر و ادبیات
» فروشگاه اینترنتی زیورآلات و فیروزه
» تسیستم آموزش کسب در آمد از اینترنت مجاز
» محمد
» رز گاز
» ماشین لباسشویی
» رز گاز
» فروشگاه اینترنتی زیورآلات
» دانلود پایان نامه
» دانلود مقاله
» پوسته وردپرس
» دلتنگی های یه دلشکسته
» هبلکس
» ای اس وان موزیک
» لیست لینک ها
+ ارسال لینک

نویسندگان

» رباب مرادی (457)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


امیدوارم از این وبلاگ لذت ببرید
با نظرات خوبتون در بهتر شدن وبلاگ مارو همراهی کنید.

چه چیزی در این وبلاگ هست؟

دانلود فیلم. بازی و برنامه های اندرویدی دانلود موسیقی
مطالب عاشقانه. طنز. خبر. مذهبی عکس.مطالب پزشکی.... و خیلی از مطالب دیگه در این وبلاگ.
با ما همراه باشید
ایجاد کننده وبلاگ : رباب مرادی

............... ................

..............................


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات